نکاتی که باید والدین بدانند.

والدین بدانند

 

 

1-  پدر و مادر از مجادله و درگیری ها حتی مختصر و لفظی در حضور فرزندان خود جلوگیری کنند.

 

2-  والدین محیط امن و آرام برای فرزندان خود به وجود آورند تا آنها بتوانند موفقیت هایی در امور مختلف زندگی خصوصاً در تحصیلات خود به دست آورند.

 

3-  از تحقیر، سرزنش و مقایسه ی با دیگران باید قویاً خودداری کرد باید با توجه به تفاوت های فردی، مطابق با امکانات هر فرد، از او توقع داشت.

 

 

4-  اولیا به نگرانی های احتمالی فرزندان واقف باشند و به آنها توجه کنند و در رفع اینگونه نگرانی ها تلاش نمایند .

 

5-  عدم تمسخر افکار نوجوان، چنانچه با افکارش مخالف نیز هستید نباید بطور صریح و مستقیم ابراز کنید یا به اصطلاح تو ذوقش نزنید.

 

6-  تجاوز به حریم و بررسی لوازم شخصی وی به بهانه های مختلف بسیار مضر است در صورت لزوم بهتر است او از این کار باخبر نشود. زیرا چنین عملی گویای این است که به وی اعتماد ندارید. بی اعتمادی نسبت به نوجوان در او ایجاد اضطراب می کند

 

7-  از ذکر حرف ها و عقایدش برای دیگران به عنوان یک موضوع بامزه و خنده دار خودداری شود .

 

8-  اولیا بیش از  حد توان و ظرفیت فرزندانشان از آنها متوقع نباشند و با درک آنها سعی کنند از کارها و تلاش های مفیدشان قدردانی کنند.

 

9-  وظیفه ی والدین است که به فرزندان خود بیاموزند که از مشکلات نباید گریخت و راه های  مبارزه با مشکلات و راه حل آنها را به فرزندان خود بیاموزند.

 

10-  تلاش و فعالیت فرد تشویق گردد، نه خود وی. جوان باید به این واقعیت پی ببرد که فعالیت او ارزشمند است وکوشش نماید آن را استمرار بخشد

 

11- باید از سنین قبل از شروع دوره دبستان مسئولیت پذیری وحس همکاری وگذشت واستقلال درکودکان تقویت کرد وآموزش داد.شخصیت بچه ها قبل از ورود به مدرسه 60درصد شکل گرفته است.

**********

دانش آموزی که بعد از ورود به مدرسه رفتارش تغییر می کند به دلیل تربیت نادرست در خانواده است واین را هم بدانید فرزند ما الگو ما در جامعه است.واین سوالی که همه می پرسند نمی دونم چرا اینجوری شده رفتارش یا از چه کسی یاد گرفته ؟؟؟در جوابش و بهتر است اول به خودتان وهمسرتان رجوع کنید واین سوال را از خودتان بپرسید.....

 

 

/ 0 نظر / 138 بازدید